O powstaniu wielkopolskim inaczej
26.04.2013 sptrzeciewnica_2012 1264
22.05.2013

Po południu 26 kwietnia naszą szkołę odwiedziła grupa harcerzy ZHP Hufiec Nakło im. Powstańców Wielkopolskich.  Przeszli oni trasę z Nakła do Trzeciewnicy SZLAKIEM PRZESYŁKI POWSTAŃCZEJ.  Wyruszyli z nakielskiego Rynku, gdzie uczcili pamięć uczestników Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Następnie w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej  przy ulicy Edmunda Bartkowskiego dowiedzieli kim on był. Dalej SZLAK prowadził poprzez Cukrownię - Nakło do Trzeciewnicy. Każde z tych miejsc związane jest pamięcią o ludziach i wydarzeniach, które miały wpływ na dzieje Polski. Zadaniem harcerzy było gromadzenie informacji, by wykorzystać je na zbiórkach. Organizatorem MARSZU SZLAKIEM PRZESYŁKI POWSTAŃCZEJ było Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Trzeciewnica i Suchary, TPPW 1918/19 i ZHP w ramach projektu „O Powstaniu Wielkopolskim inaczej…” finansowanego przez Starostwo Powiatowe.