LEK NA STRES
24.04.2018 sptrzeciewnica_2012 174

LEK NA STRES

W okresie od kwietnia do czerwca 2018r. realizujemy projekt pod nazwą „ Lek na stres” dofinansowany przez Powiat Nakielski. Dotyczy on zarówno działań  o charakterze teoretycznym, jak i praktycznym i polega na próbie rozwiązania problemu  cywilizacyjnego, jakim jest walka ze stresem. Do planowanych działań należą:

–        spotkanie z psychologiem dotyczące problemu stresu u dzieci i młodzieży,

–        zajęcia z wykorzystaniem technik relaksacyjnych,

–        wycieczka do lasu – czynny wypoczynek na łonie natury,

–        cykl zajęć zgodnych z zainteresowaniem uczniów z zakresu robotyki i programowania.

U dzieci i młodzieży coraz częściej obserwuje się nasilenie objawów stresu i agresywnych zachowań. W celu niwelowania skutków tych zajwisk prowadzone są systematycznie profilaktyczne działania, które nie przynoszą pożądanych efektów w pełnym wymiarze. Planowane działania ze względu na swoją różnorodność i atrakcyjność dla dzieci i młodzieży staną się swoistym rodzajem terapii i skutecznie zmniejszą stres.

Zadanie przeznaczone jest dla grupy 20 dzieci w wieku 9-13 lat. Planowane działania wynikają zarówno z potrzeb odbiorców związanych z ich emocjami, ale także z ich zainteresowań.

Z rozmów z uczniami wynika, że ciekawią ich współczesne nowości techniczne, w tym robotyka i nauka programowania. Możliwość zorganizowania takich zajęć wpłynie korzystnie nie tylko na bogacenie oferty edukacyjnej wynikającej z nowej podstawy programowej, ale także umożliwi wyrównanie szans edukacyjnych między dziećmi ze wsi i małych miast a uczniami z dużych aglomeracji.