Harcerski rajd
12.11.2017 sptrzeciewnica_2012 490
grafika
Powiązane galerie:
grafika
12.11.2017

11

Szkoła Podstawowa w Trzeciewnicy

23 września 2017 roku Drużyna CIETRZEWI wraz z pięcioma drużynami Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Nakło uczestniczyła w III pieszym rajdzie szlakiem PRZEDMOŚCIA BYDGOSKIEGO. Organizatorem była 2. Drużyna Harcerska im. Szarych Szeregów z Kruszyna z drużynowym przewodnikiem Pawłem Jabłońskim wspomagana przez PRZYJACIÓŁ DRUŻYNY.

Rajd rozpoczęliśmy na stacji PKP w Zielonczynie. Po odśpiewaniu „Modlitwy harcerskiej” drużyny wyruszyły na trasę . Po drodze wykonać musieliśmy wiele zadań: odszukać ukrytą w terenie wiadomość i ją rozszyfrować, wykazać się umiejętnościami samarytanki/samarytanina, zaprezentować wiedzę z historii i teraźniejszości harcerstwa oraz z ekologii. Ważna była umiejętność radzenia sobie w nowych sytuacjach, umiejętność porozumiewania się, współdziałanie.

Dojście do Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie nie oznaczało zakończenia rajdu. Oprócz wspaniałego poczęstunku organizatorzy przygotowali  dla nas wiele atrakcji.

Uwieńczeniem całodniowych zmagań było obrzędowe ognisko, podczas którego dwie druhny przewodniczki złożyły zobowiązanie instruktorskie.  Pomimo załamania pogody, humory nas  nie opuściły. Nie zabrakło śpiewów i pląsów. Obdarowani upominkami i rozśpiewani wróciliśmy do domów.

DZIĘKUJEMY 2. DH im. Szarych Szeregów z Kruszyna oraz ICH PRZYJACIOŁOM za zaproszenie i miłe przyjęcie.

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane